EKİBİMİZ

  • Blog Header Image

BİZ KİMİZ?

Tarsus Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından, alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan araç projeleri için bir araya gelen, bilim ve teknolojiyi kendine ilke edinen ve geliştiren bir ekibiz.

AR-GE EKİBİ

Bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayacak, yeni bilgiler elde etmek veya mevcut bilgilerle yeni malzeme, ürün ve sistem oluşturan ekiptir. Bu ekip, hem mekanik ekibinin çalışmalarının hızlanmasına yardımcı olur, hem de yeni ve daha kullanışlı fikirler bularak, üretilecek araçlara fonksiyon katar.

MALZEME EKİBİ

Bu ekip, yürüttüğümüz projelerimizde kullanmayı planladığımız parça ve malzemelerin listesini çıkarır. Firma analizi sayesinde en kaliteli malzemelerin fiyat karşılaştırmasını yapar.

MEKANİK EKİBİ

Mekanik Ekibimiz, araçlarda kullanılagelen sistem ve ekipmanların, çağın gerekliliklerine uygun yöntemler ile üretip, montaj sırasında çıkan sorunlara çözüm bulan ekiptir.

SOSYAL AĞLAR EKİBİ

Bu ekip, projenin yaygınlaştırılması, destekleyici firmaların tanıtılması gibi konularda görev alır. Liselere gidip konferans vermek ve halk nüfusunun yoğunlukta olduğu yerlerde stant açmak gibi çalışmalar yapmaktadır.

SPONSORLUK EKİBİ

Ekibin araç yapımında ihtiyaç duyduğu malzemeleri ve gerekli ihtiyaçların karşılanması için maddi desteğin aranıp bulunması konusunda çalışmalar yürüten ekiptir. Firmalara gidip projenin anlatılması ve gerekli destek için anlaşma sağlanması konusunda görevlidirler.